Szymon Wydra & Carpe Diem

: +48 606 618 607
E-mail:

Szymon Wydra

Szymon WydraZałożyciel i wokalista Carpe Diem, gitarzysta, kompozytor i naczelny tekściarz zespołu. Szymon to jedna z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej. Urodzony 11 marca 1976 roku w Radomiu, od zawsze bardzo mocno związany ze swoim rodzinnym miastem, co podkreśla z dumą przy każdej okazji.

Przez wiele lat muzyczną pasję łączył z czynnym uprawianiem sportu, grając w juniorach swojej ukochanej drużyny, Radomiaka Radom, której kibicuje do dziś, wspierając ją tak na trybunach jak i poza nimi. Muzyka okazała się jednak tą najważniejszą, której Szymon nie przestaje być wierny, choć jego fascynacje wciąż się zmieniają, od poezji śpiewanej, przez jazz, po pop i rock.

Interesuje go medialne oblicze branży muzycznej, które zgłębiał zarówno od strony teoretycznej, podczas studiów w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, jak i od strony praktycznej, pracując w radomskiej rozgłośni radiowej.

Dyplomowany gitarzysta, zanim muzyka stała się jego źródłem utrzymania, imał się różnych zajęć, które, jak sam przyznaje, nauczyły go pokory i szacunku dla każdej pracy, ale także wzbogaciły o nowe doświadczenia.

Prywatnie wielbiciel majonezu, zwierząt domowych, motoryzacji i, oczywiście, futbolu, hobbysta historii i niestrudzony opowiadacz anegdot i kawałów.