Szymon Wydra & Carpe Diem

: +48 606 618 607
E-mail:

Aktualności

UWAGA: Poniżej umieszczamy tylko niektóre wiadomości. Aktualne znajdziesz na naszym zespołowym Facebooku - fb.com/SzymonWydraCarpeDiem. Do ich przeczytania nie jest wymagane logowanie.


Strona 1 z 2  > >>

lut 22, 2018
Kategoria: Ogólne

MAŁY RAJ to kolejny utwór, który po "Dzień Dobry", "Warto Wierzyć", „Dla Ciebie” i "Płyń" znajdzie się na najnowszym albumie zespołu. Tym razem reżyser teledysku miał wizję, aby chłopaki wcielili się w dość nietypowe dla siebie role, co pewnie zdążyliście już zauważyć ... :) A teraz tak na serio. Jak wszyscy wiemy, życie ciągle serwuje nam przeróżne chwile, zarówno te słodkie, jak również te, które smakują ...”inaczej”. Istny życiowy rollercoaster... Podczas, gdy skupiamy się na mało istotnych rzeczach, te ważne umykają gdzieś często bezpowrotnie. Dlatego nie bagatelizujmy ani chwil, ani spraw pozornie błahych, bo często drzemie w nich ogromna siła, która potrzebuje tylko iskry naszej dobrej woli, aby się przebudzić. Tą siłą jest szacunek do życia, w którym jak wszyscy wiemy...nie jesteśmy sami!

Nowy teledysk Mały Raj

Chcesz posłuchać utworu i obejrzeć teledysk? Szukaj na Youtube.com pod hasłem "Mały Raj".

wrz 8, 2017
Kategoria: Ogólne
Trudno zaprzeczyć truizmowi, że "czas płynie". Robimy się coraz starsi, ale zdobywamy też doświadczenie i cenne wspomnienia. Idziemy przez życie pełni marzeń i ideałów. Nieraz potykamy się o przeszkody i bywa, że upadamy. Czasami płyniemy pod prąd, a czasami na fali sukcesów i uniesień.
We wrześniu tego roku mija dokładnie 25 lat od założenia zespołu Carpe Diem i odnosimy wrażenie, że przez cały ten czas płynęliśmy niesieni muzyką, którą kochamy, po oceanach pozytywnej energii, a nierzadko poprzez sztormy, z których zawsze wychodziliśmy cało. Mamy zaszczyt zaprezentować Wam nasz najnowszy utwór "Płyń", w pewien sposób podsumowujący ćwierć wieku Carpe Diem i niosący nasze przesłanie, które, pomimo upływającego czasu, jest niezmiennie optymistyczne. Mamy nadzieję, że popłyniecie razem z nami w tę krótką podróż do przeszłości. Z wielką przyjemnością będziemy się również z Wami spotykać, gdy będziemy zawijać do portów jakimi są dla nas polskie sceny muzyczne.
maj 15, 2017
Kategoria: Ogólne
Prezentujemy Wam nasz najnowszy teledysk do piosenki, która została zakwalifikowana do konkursu Premier 54 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (edycja festiwalu została przeniesiona na inny termin, na który został zgłoszony nowy singiel "Płyń"). Utwór zapowiada również album z okazji 25 lecia zespołu, który ukaże się jesienią. Posłuchaj, obejrzyj, polub, udostępnij, podaj dalej. Dziękujemy :)
kwi 11, 2016
Kategoria: Ogólne

Gorąca 20 Radia Eska jest w zasięgu naszych rąk. Czy "Warto Wierzyć" zadomowi się na liście G20?
Szczerze wierzymy, że nam w tym pomożecie. Głosujemy na stronie: http://www.eska.pl/goraca20
Z góry serdecznie dziękujemy.

Szymon Wydra & Carpe Diem - Gorąca 20

gru 12, 2015
Kategoria: Ogólne
Tym razem postanowiliśmy skomponować i nagrać piosenkę świąteczną zatytułowaną "To Te Święta". Do jej wykonania w duecie ponownie zaprosiliśmy Marie Napieralska, z którą mieliśmy przyjemność współpracować już przy nagraniu piosenki "Duch" - odniosła ona niemały sukces i wpadła w ucho wielu osobom. Mamy nadzieję, że piosenka świąteczna również bardzo Wam się spodoba, tym bardziej, że sami jesteśmy zadowoleni z dźwięków jakie popłynęły ze strun głosowych Marie i Szymona. Z niezwykłą przyjemnością udostępniamy Wam świąteczny prezent w postaci teledysku. Niech Was sentymentalnie wprowadzi w świąteczny nastrój i jeszcze bardziej umili rodzinne spotkanie przy świątecznym stole.
lis 18, 2015
Kategoria: Ogólne
Możemy się już pochwalić. Nagraliśmy teledysk do singla "Dzień dobry", którego forma dla nas jest całkiem nowa. Dotychczas wszystkie teledyski, które nagrywaliśmy, posiadały swój scenariusz i były reżyserowane. Ten teledysk jest zupełnie inny. Niemal w całości został nagrany smartfonami. Wykorzystano w nim materiały zarejestrowane podczas prób i nagrań w studiu nagraniowym. Dzięki temu, że nie myśleliśmy o tym, że gdziekolwiek one się ukażą, to udało się uchwycić swobodne zachowania członków Carpe Diem w ich naturalnym środowisku. Po przejrzeniu nagrań powstał pomysł, żeby zmontować z nich teledysk. Chcąc go urozmaicić, zaprosiliśmy do współpracy naszych przyjaciół, którzy nagrali i przekazali nam swoje ujęcia. Dzięki wsparciu Jarosława Mackiewicza, nagrania trafiły do studia M-Studio Production Nysa, gdzie zostały zmontowane i w ten sposób powstał całkiem fajny klip. :)

The item could not be found.

sie 31, 2015
Kategoria: Ogólne
Witamy się z Wami nowym singlem „Dzień dobry”. :) To niezwykle energetyczna i pozytywna piosenka, która dobrze nastraja na cały dzień. Słuchając jej możemy sobie uświadomić jak prozaiczne z pozoru czynności i zachowania, mogą nieść optymistyczny przekaz, bo przecież „Dzień dobry”, to najpopularniejsze, uprzejme powitanie i zarazem życzenie stosowane codziennie przez każdego z nas. Przywitaj swoich znajomych udostępniając im piosenkę. ;)

The item could not be found.

lip 9, 2014
Kategoria: Ogólne
Ukazał się kolejny teledysk, tym razem do piosenki "Duch", która jest kolejnym singlem promującym album "V Element". Co warte podkreślenia, zespół po raz pierwszy w swoim dorobku płytowym zamieścił wersję piosenki zaśpiewaną w duecie. Razem z Szymonem zaśpiewała bardzo utalentowana artystka i aktorka teatru Buffo Marie Napieralska, która była uczestniczką III edycji The Voice of Poland.

maj 13, 2014
Kategoria: Ogólne

Jest, jest, jest! Od dzisiaj Carpe Diem i Fani będą obchodzić narodziny V albumu w dorobku zespołu, zatytułowanego V Element. Niechaj 13.V okaże się równie szczęśliwym dniem jak 13.XII, kiedy to w 2002r. narodziło się pierwsze, długo oczekiwane dziecko zespołu - LP "Teraz Wiem". Tradycyjnie już podkreślamy, że jest to również Wasza płyta, bo to Wy, Wasze codzienne sprawy, troski i radości, jesteście naszą inspiracją, która po magicznej i dość skomplikowanej obróbce ląduje na krążku w postaci ścieżek, z których wydobywają się dźwięki i słowa tworząc oryginalną, ujmującą i niezwykłą muzykę.

Płyta od dzisiaj jest już dostępna w sprzedaży w najlepszych, stacjonarnych sklepach muzycznych. Zaś tych, którzy chcą zakupić same piosenki bez nośnika, zapraszamy do internetowych sklepów z muzyką np. iTunes


Nowy album Szymona Wydry i Carpe Diem V ELEMENT już w sprzedaży.

kwi 19, 2014
Kategoria: Ogólne